Vždy čistý bazén?

Konečně je léto, sluníčko nám krásně hřeje a konečně můžete napustit ten krásný, velký bazén u nově postaveného rodinného domu. Vše máte nachystáno a hurá, můžeme napouštět. Hned při napuštění bazénu je voda krásně čiře čistá, bez jakékoliv vady. Bohužel takovou vodu můžete mít v malém dětském bazénku, který vypouštíte pravidelně večer, abys jste zalily záhony při takovém horku. A ráno ho zase své malé ratolesti napustit na odpolední dovádění. Co tedy potřebujete aby vaše voda v bazénu vydržela čista? K čemu se vůbec používá a je opravdu tak důležitou součástí bazénu? Odpověď zní ano. Pokud svůj velký bazén chcete mít stále čistý tak ano.

Bazén

Činnost pískové filtrace spočívá v tom. že zachycuje nečistoty, které jsou obsaženy ve vodě. Je to takový kolotoč jednou stranou dovnitř a druhou ven. Neboli voda z bazénu prochází pes pískovací náplň kde nečistoty zachytí a druhou stranou proudí přefiltrovaná voda.

Na trhu jsou k dostání dva typy a to kartušová a písková filtrace. Kartušová je přeci jenom levnější, ale bohužel není tak efektivní jako písková. Ta je poměrně finančně náročnější, ale investice se vám vyplatí.

Proč si jí tedy vybrat?

Určitě sní snížíte i spotřebu čistících chemikálii k údržbě. Jak už jsem psala, tak je efektivnější. Pracuje na principu, že je voda filtrována pískem, který zachytává nečistoty. Pískové filtrace se hodí do jakéhokoliv bazénu a bonus. Můžete k ní připojit i příslušenství například bazénový vysavač, což je ohromná pomoc k čištění povrchu bazénu.

pohoda

A jak pískovou filtraci udržovat?

Pravidelně ve filtraci vydrží poměrně písek dlouho cca 2 sezóny. Při zanesení kanálů ke nutné udělat průplach a zafiltrování tím se funkčnost obnoví. Čistění se provádí zhruba po týdnu používání.

Takže pokud máte bazén a chcete aby voda byla stále čistá, nebojte se do pískové filtrace investovat. Sníží vám to náklady a taky strávený čas nad čištěním.