Každý člověk na světě určitě alespoň jednou za život zažil stěhování. Obecně je známo, že to není vůbec jednoduchá záležitost. Je nutné zařídit spoustu věcí, jako odvoz nábytku, nebo pomocníky při nošení nábytku do bytu. Výhodou je, pokud Vaši známí, nebo ještě lépe rodina, jsou ochotní a nenechají Vás na holičkách.
obývák vizualizace

Já jsem se stěhovala zatím jen jednou. S přítelem jsme se rozhodli, že si pronajmeme byt.

Vybrali jsme si byt ve zvýšeném přízemí ve starším cihlovém třípatrovém domě. Majitel nám vše ukázal a na první pohled se nám uspořádání místností líbilo. Pro mě byl ale velice důležitý vzhled koupelny a záchodu. Samozřejmě jsem nečekala kachličky od podlahy až ke stropu. Obě místnosti se daly považovat za přijatelné. Velkým štěstím bylo, že kuchyně byla také vybavená.

To největší zařizování nás teprve čekalo. Jako první jsme začali vybavovat obývací pokoj. Nejdříve jsme se museli shodnout na dekoru nábytku a barvě sedačky. Chtěla bych podotknout, že velikým plusem je nakupovat nábytek ve stejném obchodě. Máte tak jistotu, že všechno budete mít opravdu ve stejné barvě a provedení. My jsme pro nákup zvolili Möbelix. Vybrali jsme si tam vlastně všechen nábytek, který máme – od lampy až po sedačku. Určitě Vás zajímá, jaký dekor jsme vzali za svůj. Jmenuje se dub Sonoma. Jeho barva se dá připodobnit k béžové, kombinuje se také s bílou. Je takový neutrální, takže se k němu hodí prakticky jakékoliv doplňky.

Během zařizování nás potkaly tři problémy. Na postel jsme čekali přes dva měsíce vinou nepořádku ve skladu obchodu.
ilustrace gauče

Druhým problémem se stala vana. Bylo už na ní vidět, že je jaksi postarší, ale líbilo se nám, že byla velká. Jednoho dne ale začala protékat, a tak musela rychle pryč. Pronajímatel si zpočátku asi myslel, že jsme si to vymysleli, protože jemu se předtím zdála v pořádku. Naštěstí se s ním dalo mluvit a na svoje náklady nám pořídil novou, sice menší, ale hezčí vanu.

A do třetice všeho dobrého a zlého – dvakrát nám selhaly pojistky. Poprvé na světla (mohli jsme pořádat soukromé diskotéky) a podruhé na zásuvky. Konečně ale máme tak silné pojistky, které nevyhodí pouze zapnutá mikrovlnka.

Myslím si, že nedílnou součástí tvorby pohodlí je také výzdoba. Tím mám na mysli květiny, koberečky, polštářky, svíčky, knihy, obrazy nebo fotky svých blízkých. U nás je v zastoupení vše zmíněné. Kobereček pod stolek i polštářky na sedačce jsem sladila v barvě šedé, vínové a bílé. Obrazy nemáme klasické. Jsou vytvořené z puzzlí. Když má člověk kolem sebe něco, co mu připomíná hezké chvíle, cítí se podle mě pohodlně a bezpečně.

Náš byt je pro mě velice útulný. Dokonce i pronajímatel je spokojený a tvrdí, že v tomhle stylu v něm ještě nikdo nebydlel. Do budoucna plánujeme pořídit nový jídelní stolek do kuchyně a další komodu. Jsem zvědavá, jestli se dostaneme i k rekonstrukci, kterou by pronajímatel rád provedl. Já osobně bych uvítala jen nové dveře do místností ve stejném dekoru a nové umyvadlo do koupelny. Myslím si, že to problém nebude. Uvidíme.