Muži. Nejraději bychom je někdy vystřelily na Měsíc bez zpáteční letenky, ale vzápětí bychom pro ně poslaly raketu, protože by nám chyběli. Je normální si občas lézt na nervy, pohádat se, řešit problémy. Důležité je být si oporou ve všech životních situacích. Asi každý z nás špatně nese problémy v práci, ale muži je snáší ještě mnohem hůř. Pramení to z toho, že podle očekávání společnosti mají být těmi, kdo se postará o partnerku a o děti. Kdo postaví dům, zasadí strom a zplodí syna. Je pro ně proto velmi těžké, pokud se jim nedaří najít dobře placenou práci, nebo o práci přijdou. Proto je třeba být shovívavá, podpořit jej a případně mu pomoct s hledáním nové práce. Řešíte něco podobného? Tohle rozhodně nedělejte:

pracující muž

  • Nevyčítejte. Jestli něco muži nenávidí, jsou to výčitky. Ano, možná neměl pro oslovení nadřízeného použít nadávku, nebo nemusel zaspat 10x po sobě. Ale výpověď je pro něj už tak dostatečným trestem. Tím hůř, pokud ji dostal z jiného důvodu, než z porušení povinností nebo zanedbávání pracovních povinností.
  • Nevyptávejte se. Další věcí, co muži nenávidí, je výslech. Jakmile se z toho oklepe, určitě vám přijde sám říct, co se stalo. Rozhodně se pravdu dozvíte, tak netlačte na pilu. Nechte ho vydechnout a nabrat síly na hledání nové práce.
  • Nesmějte se. Možná máte sama úspěšnou kariéru a práce vás baví. Je ale obrovskou chybou se smát muži za to, že jeho kariéra nebo práce není zrovna v rozkvětu. Vám by se to určitě také nelíbilo.
  • Neobviňujte ho. Nevíte, co přesně se stalo, neznáte podrobnosti jeho odchodu ze zaměstnání, proto nikdy nefabulujte a nedávejte mu to za vinu. Možná za to může, možná ne, ale obviňování vše jen zhorší.
  • Nepodceňujte ho. Je to jedna z nejhorších věcí, co můžete udělat. Je důležité mu poskytnout podporu a neshazovat jeho už tak pošramocené sebevědomí.

muž hledá práci

Podporujte ho, pomozte mu hledat novou práci pokud o to bude stát. Dejte mu najevo, že ho milujete v dobrém i ve zlém, a uvidíte, že brzy najde další, možná dokonce lepší práci.