V dnešní době existuje několik způsobů dopravy. Od pozemské dopravy, přes podzemní až k letecké.
bernina železnice
Která je podle vás ale ta nejlepší? Pojďme si rozebrat základní možnosti dopravy a jejich klady a zápory.
taxi v NY 

  1. Autobus či vlak. Určitě mezi nejzákladnější a nejvíce rozšířené je doprava autobusem nebo vlakem. Autobusové zastávky jsou v každé sebemenší vesnici. Určitě i vy máte alespoň jednu v té, ve které bydlíte. To se sice o vlacích říct nedá, ale stále jsou stanice v dost městech. Má vesnice má třeba stanice dokonce 2. Doprava autobusy není ani moc drahá, proto se stává jednou z nejdostupnějších dopravních metod.
  2. Auto. Jako druhá nejzákladnější dopravní metoda bude určitě auto. To totiž má skoro každá rodina. V dnešní době také není složité ani drahé si auto pořídit. Jedinou velkou nevýhodou je, že auto mohou řídit pouze dospělý. Takže pro nás, studenty, stále zbývá vlak či autobus. Koupě auta nemusí vyjít vždy úplně draze, ale pohonné hmoty jsou dnes celkem drahé a neustále se zdražují. Společně s novými slevami se pro mnohé vyplatí více právě doprava autobusem.
  3. MHD. O této dopravě se bohužel nedá říci, že by byla hodně dostupná. MHD bývá většinou ve větších městech, takže ve vesnici nic takového nejezdí. Do této dopravy spadá třeba metro, tramvaj nebo trolejbus. Já osobně mám nejraději metro. Jedná se o velice rychlou formu dopravy a Praha má své MHD vymyšleno opravdu dobře. Cenově se jízda MHD pohybuje stejně jako u vlaku či autobusu. To jsou totiž také většinou formy městské hromadné dopravy.
  4. Letadlo. Tento druh dopravy už patří mezi dálkové dopravy. Letadlem asi nepoletíme jen pár kilometrů. Už jen kvůli tomu, že letiště nejsou všude, ale jen ve velkých městech. Cenově se letenky také nepohybují na nízkých cenách, takže si je nemusí každý dovolit. Konec konců se dá do většin koutů světa dostat i třeba autem. Letadlo nám v takovém případě pouze zkrátí dobu cesty.