Pro mnohé uživatele se sen stal skutečností. Dříve se bazény pohybovaly cenově poměrně dost vysoko a spíš se pořizovaly malé bazénky pro děti nebo šikovní kutilové vymýšleli různé jiné alternativy pro osvěžení. Jenomže postříkání zahradní hadicí není to pravé ořechové, ale ponořit se do křišťálově modré a čisté vody, to už je řeč úplně o něčem jiném. Je v podstatě jasné, že trh nabízí širokou škálu výrobků a tak si můžeme vybrat podle dostupných peněz a také místa na pozemku. Problém je ten, že to není bezúdržbová věc, ale vyžaduje nutně úklid, ošetřování vody a také je nutné k tomu dokoupit příslušné vybavení.
chlapeček pod hladinou

Investice je třeba chránit

To snad platí o všem. Investice je třeba nejen chránit, ale také spravovat. Bazény bez vody by v podstatě byly absolutně k ničemu. Napuštěné vodou jsou připraveny tak, jak je potřebujeme využívat. Voda, která se bude běžně používat, jelikož se na ní nebudeme chodit pouze dívat, potřebuje pomoci s udržováním. Nikomu by se nechtělo skákat do bazénu, který by byl plný nečistoty a i řas. Bazénová chemie, je pro zdraví nezávadná, ale rázem zatočí s tím ostatním a naše voda je stále průzračná. Velkou roli zde skutečně sehrává i malá plastová pomůcka tak zvaný plovák na tablety do bazénu. Nejedná se o žádnou drahou věc, pořídí se podle designu a také možností, v řádu sto korun.
nadšené batole ve vodě

Nejedná se o další zbytečnost

K bazénové chemii patří a snad také jsou nejvíce používané bazénové tablety. Vyrábí se v různých velikostech, ale tak v různém složení. V podstatě obsahují v sobě takové složení, které potřebujeme k základní údržbě vody. Nesmí se ovšem vhazovat přímo do vody, tudíž potřebujeme něco, co nám ochranné látky bude chránit, v tomto případu vidíme, že se jedná o nezbytně nutnou součást. Plováky jsou vyrobeny z polypropylenu, který obsahuje UV stabilizátory. Na výběr je velké množství provedení, včetně zimních dilatačních. Jejich úkolem je se nechat pohupovat větrem po hladině. Díky tomu se rozpouští vložená tableta a z ní se do vody se dostanou ochranné složky a to je skutečně to, co potřebujeme.