Plotů je celá škála a je na každém, aby si vybral přesně takový, který mu bude vyhovovat. Některé ploty jsou pouze „symbolické“, nepředstavují prakticky žádnou překážku pro vstup na pozemek. Jiné jsou zase realizované tak, aby znemožnily, nebo alespoň ztížily přístup na pozemek nezvaným hostům, aby zaručily majitelům pozemku dostatek soukromí a také aby udržely na oploceném pozemku v bezpečí děti nebo třeba domácí mazlíčky.

Právě k těmto druhům plotů se řadí betonové ploty. Ty prošly za poslední desetiletí velkým vývojem a dnes mohou soutěžit s dřevěnými nebo železnými ploty. Nové technologie zpracování dávají betonovým plotům úplně novou podobu, než jakou měly v době, kdy se používaly na oplocení průmyslových objektů. Dnes jsou vizuálně krásné a zajímavě a mohou imitovat jiné materiály, včetně dřeva a cihel.

bp1

Výhodou plotů z betonu je jejich stabilita, robustnost, neprůhlednost a především dlouhověkost. Podle druhu nemovitosti si můžete vybrat betonový plot, jehož povrch se podobá třeba štípanému kamenu nebo zmíněnému dřevu. Můžete si také zvolit požadovanou velikost. Moderní betonový plot Montazmpc jde také dobře nakombinovat s jiným materiálem.

Vzhledem k větší hmotnosti se určitě vyplatí nechat si plot instalovat profesionální firmou. Ta vám může také odstranit staré oplocení a provést terénní úpravy, aby se daly betonové sloupky, které tvoří základ betonového oplocení, stabilně a pevně umístit do terénu. To je velice podstatná věc, která ve velké míře ovlivňuje kvalitu a trvanlivost oplocení.

b

Betonový plot lze také natřít, pokud chcete vytvořit ještě zajímavější povrch. Údržba je velice snadná, zachycené nečistoty stačí opláchnout vodou.

Betonové oplocení dokáže zabezpečit váš pozemek, aby si na něm mohly v bezpečí hrát děti a nehrozilo jim, že třeba vběhnou na silnici. Dopřejete si také dostatek soukromí ke klidné relaxaci.