Představte si situaci, že zdědíte po rodičích či prarodičích byt a hodláte jej rekonstruovat. Máte dvě možnosti, tou první je stavební firma a tou druhou vy sami. Výhody toho druhého řešení jsou nesporné – platíte jen za stavební materiál a pouze to vyžaduje váš čas a vaše úsilí. Díky tomu, že u nás vzrostl počet hobby marketů a veškeré stavební technologie jsou prakticky dostupné každému, a proto, že šikovnost a manuální zručnost se u nás dědila z generace na generaci, není tento způsob docela zavrženíhodný.

bílá Škoda Octavia

Rekonstrukce bytu

Mnozí z vás zvládnou pokládat sádrokarton, zdít z pórobetonových tvárnic, nanášet omítku, pokládat dlažbu a obklady, podlahovou krytinu a všechny ostatní základní stavební činnosti, takže pak stačí jen zajistit odborníky na specializované druhy činností, jako je elektroinstalace s revizí, zapojení plynových spotřebičů, topenářské a instalatérské práce.

vozík za auto

Budete potřebovat materiál nějak odvézt – nákup v hobby marketech představuje v naší zemi obrovský finanční tok, prodejny stále praskají ve švech a tento trend se nemění prakticky od devadesátých let. Když nakupujete větší stavební dílce a materiál, musíte jej něčím odvézt. Buď využijete přepravy těchto obchodů (což bývá zdarma pouze za určitých podmínek), anebo využijete vlastní vůz, nejlépe přívěsný vozík připojený na tažné zařízení Octavia.

Vlastní doprava je výhodnější hlavně kvůli přehledu o nákladu v průběhu jízdy a také proto, že s nakoupeným zbožím zacházíte opatrně, a dbáte o to, aby nedošlo k jeho poškození. Homologované tažné zařízení vám tak poslouží po celý rok, a není podmínkou vlastnit přívěs, krátkodobý pronájem pro takové účely bývá výhodnější, zvláště tehdy, nemáte-li kde vozík zaparkovat a bezpečně ukrýt před nenechavci. Zároveň odpadá starost o technické prohlídky a s nimi spojenou pravidelnou údržbu.