1. Elektřina
Již delší dobu se snaží na trhu prorazit elektromobily. Největšími průkopníky elektromobilů jsou severské státy Evropy v čele s automobilkou Tesla. Ačkoliv počet prodaných kusů lehce stoupá každým rokem, pořád se nejedná o žádná závratná čísla. Hlavní problém je v pořizovací ceně, a především v neustálém dobíjení baterek. Dojezd automobilů není příliš velký a dobíjecí síť je stále velmi řídká.  Co týče dopadů na životní prostředí, tak pokud vezmeme v potaz, že elektrická energie bude získávána především z „čistých zdrojů“, jako jsou např. větrné či solární elektrárny, pak jsou tyto dopady rapidně menší než u produktů z ropy.
tankování nafty
2. Vodík
Prvek, který se vyskytuje všude ve velkém množství, by mohl pokrýt nevýhodný dojezd u elektromobilů. Avšak u vodíkových motorů jsou zase jiné obtíže. Když pomineme vysokou pořizovací cenu, která by se měla v budoucnosti a při sériové výrobě snížit, nastává v očích veřejnosti především strach z případného výbuchu nádrže. Tuto obavu navíc navýšil nedávný výbuch vodíkové stanice v Norsku. Realita prý však není tak horká a pravděpodobnost jakéhokoliv zkratu je více než mizivá. Lidé si zvykli i na LPG a CNG, kde je značné omezení v uzavřených podzemních garážích, tak proč nedůvěřovat i vodíku?
těžba ropy
3. Instantní uhlí
Oproti předchozím alternativním pohonům se dosud toto biopalivo nezačalo více začleňovat do aut. V tomto případě se jedná o nízkoemisní pohon s vysokou účinnosti. Budoucnost této málo známé alternace k produktům z ropy se ukáže v následujících několika letech.