Takové potíže, jaké jsou uvedeny v perexu článku můžete mít samozřejmě i v zimě. Nebo na jaře, ale nejvíce jich přece jen bývá na podzim.

Takže vám je všelijak, hlava se vám může rozskočit a potíte se jako při velké fyzické námaze. Může to být chřipka, nebo začátek nachlazení. Jaké jsou v tom všem rozdíly? Inu nachlazení nic moc, hravě s tím zatočíte, ale prochodit nebo neléčit chřipku může mít velmi vážné zdravotní následky.

Pokud vaše tělesná teplota stoupla, ale drží se pod třicet osm, máte asi pouze nějaké to nachlazeníčko. Je u toho rýma, a ještě i palčivá bolest v krku. Může se přidat malátnost a kašel. Ale celé to nastupuje postupně. Tak toto všechno může být nachlazení.
stříkačka pilulka kapsle

Chřipka, latinsky infulenza, na rozdíl od něj, přijde jako mávnutí proutkem, ráno vám nic není a večer už jste v jednom ohni. Nemoc se soustředí více méně do dýchacích cest. Ale mohou se přidat komplikace ve formě průjmu nebo jeho pravého opaku. Také může přijít zvracení. A pokud jsou teploty nad třicet osm stupňů, někdy i ke čtyřicítce, je situace zcela jasná.

Jak postupovat a co dělat? V případě nachlazení stačí domácí léčba, tvrdí se v hodně článcích. Autor tohoto článku se s tím neztotožňuje. A doporučuje zcela jednoznačně návštěvu lékaře. Za prvé to nemusí být nikdy na sto procent nachlazení, a za druhé se to musí léčit v posteli. Předepsané léky pěkně používat a zapíjet je čajíčkem, nejlépe vlastní výroby z bylin. Pít hodně protože tělo bude dehydrované, stejně jako v případech chřipky. Zde je návštěva lékaře naprosto nutná. Jednak napíše antibiotika, jednak při stálé kontrole vašeho stavu může rychleji určit případné komplikace, například zápal plic.
farmaceutické výrobky

Na výše popsaném vidíte, že on to není zase tak veliký rozdíl ve stadiu prvotní choroby, ale prochozená a neléčená chřipka, vám může nehezky zkomplikovat později život. A věřte, že vím, o čem píši. Berte tento článeček jako memento. A to memento silně varovné.