Jedná se o velmi vysoce hodnoceného českého plastického chirurga, rozeného Ostraváka, absolventa Lékařské fakulty Palackého univerzity v Olomouci a vůdce týmu odpovědného za první kompletní transplantaci v USA. Za své dlouhodobé působení v zahraničí, které prý nikdy neplánoval, byl po návratu do České republiky oceněn cenou Gratias agit. Tato cena je každoročně udělována jako poděkování za šíření dobré pověsti našeho státu vybraným lidem. Má za sebou již několik zákroků, mezi nimiž nechybí transplantace celého obličeje, nosů, uší nebo horních končetin. Ve svém řemeslu však také vykonává práci klasického plastického chirurga, svým klientům tak upravuje tvar poprsí, hýždí, očních víček, penisů nebo třeba rtů. Jelikož si jej svět ale povšiml kvůli jeho pracím s velmi poškozenými obličeji, věnujme se tedy jim.
doktor s rouškou
Poměrně nedávno figuroval v operaci Afroameričana Roberta Chelseaho, který o obrovskou část svého obličeje přišel při autonehodě, kdy mu oheň sežehl přes 60% těla včetně obličeje. Ze rtů a jazyku mu prakticky nic nezbylo. Chirurg s dlouholetou praxí se tohoto nelehkého úkolu však rozhodl ujmout, ačkoli doteď tvrdí, že najít dárce nebyla žádná procházka růžovým sadem, protože je velmi obtížné přesně sladit odstíny černé pleti. Dokonce i nepatrný rozdíl tónů by mohl na první pohled bít do očí. Operace se však povedla na jedničku a Robert byl s výsledkem nadmíru spokojený.
Mezi jeho starší operace se například řadí ta Dallase Wiense z roku 2013. Ve 22 letech ho elektrický proud v kostele připravil téměř o celý obličej a vlasy a na první pohled působil jako postava z hororu. Tam, kde kdysi míval oči a nos, zůstala jen prázdná místa potažená kůží. Po operaci byl Wiens jako znovuzrozený. Šťastně se oženil a konec to byl vskutku pohádkový, jelikož si jeho manželka také kdysi vytrpěla rozsáhlé popáleniny. Uvedl také, že si operaci nepřál kvůli svému vzhledu, nýbrž kvůli své dcerce, kterou tolik toužil znovu políbit.
 transplantace srdce
Bohdan Pomahač nás zkrátka svými kousky nepřestává překvapovat a my doufáme, že bude mít i nadále tak skvělé ohlasy od svých klientů, jako měl dosud.