Čtvrté patro bez výtahu – v Praze existuje celá řada bytů, kam se stoupá bez výtahu. Kupříkladu na Vinohradech či na Žižkově se vyskytují poměrně běžně. Pro všední, každodenní život, kdy po schodech vynášíte nákupní tašku, případně vám nákup doveze kurýr až přímo do bytu, je toto bydlení skvělé, protože pohyb po schodech vám jen prospěje, tedy samozřejmě, pokud nejste zdravotně postižení. Jakmile však přichází na pořad dne stěhování, můžete se snadno dostat do úzkých. Je totiž velký rozdíl přenášet rozkládací pohovku či automatickou pračku po rovině a vozit je výtahem, než nosit po schodech do vyšších pater. Právě zde dostávají svou příležitost stěhovací firmy a právě zde prokazují také své schopnosti, a s trochou nadsázky řečeno i určité hrdinství.

stěhování v Praze

Letní vedra – když plánujete stěhování v Praze v létě, měli byste sledovat vývoj počasí, alespoň ten krátkodobý. Jenže ne vždy se předpověď, zvláště ta dlouhodobější, vydaří a zrovna v den D natrefíte na tropickou třicítku. Máte-li v plánu stěhování vlastními silami, bude to mnohem obtížnější, než při teplotách kolem osmnácti stupňů, kdy vás ještě ovívá chladný vánek. Stěhovací firmy vás přestěhují i v těchto dnech, počítají s tím a jsou na takovou fyzickou zátěž zvyklí. Klobouk dolů před nimi a buďme rádi, že takoví lidé mezi námi ještě jsou. Co bychom si počali, kdyby tyto služby neexistovaly?

kartonová krabice

Nábytek – o velké hmotnosti břemen jsme tu již hovořili, to se týká i nábytku např. starožitného, ovšem co když máte nábytek rozebíratelný, který se demontovat musí, např. vestavěná skříň sestavovaná na míru? A co když je pro vás demontáž skříně natolik obtížná, že ji sami nezvládnete? Víte, že stěhovací firmy tuto práci zajišťují standardně, a že je můžete požádat třeba i o přestěhování vaší kuchyně? Pokud je to technických možnostech, stěhováci vám kuchyňskou linku namontují i v novém bytě.