Osvětlení patří do každého interiéru a vybírat jej můžete z mnoha různých stylů a designů. Jak vybrat to nejlepší a jak tím oživíte interiér?

Nástěnná nebo stropní svítidla – Jak si vybrat a kam se co hodí?

Lustry, bodové osvětlení, lampy a lampičky, bez kvalitního osvětlení bychom si svůj domov jen těžko uměli představit. Vhodně zvolené osvětlení může ušetřit energie a může vám krásně prosvítit domov, kromě toho se vhodně zvolené osvětlení postará o doladění stylu interiéru. Je opravdu z čeho vybírat, stačí vědět, jakou máte představu. Jak si domů přinést nejen světlo ale i styl? Můžete totiž skloubit všechno v jedno.

klasický lustr

Podle čeho osvětlení zvolit?

Je třeba https://www.lidl-shop.cz/LIVARNOLUX-Svetelny-pasek-se-senzorem-1-m/p100222425 vybírat osvětlení do každé místnosti zvlášť. Určitě se jiný typ svítidel hodí do kuchyně, do ložnice a jiných místností, je třeba brát v potaz velikost daného pokoje, můžete popřemýšlet o vhodném umístění, protože každý kout musí být dobře osvícen ale i vhodně. Špatné osvětlení ubírá krásnu místnosti, takže si na tom dejte skutečně záležet. Vždy volte osvětlení i podle daného stylu, ve kterém máte interiér zařízený, dnes není žádný problém skloubit estetický vzhled s funkčností a to ve všech ohledech.

nástěnné svítidlo

Nástěnná nebo stropní?

Stropní svítidla jsou vhodná do velkých místností, také do těch, kde jsou dost vysoké stropy. Pokud ale volíte osvětlení do menších místností, komor nebo chodeb, je lepší zvolit nástěnná svítidla. Poskytnou vám mnohem lepší službu. Například nástěnná svítidla v klasickém stylu https://light4home.cz/sconces/sconces-klasika se ale hodí i do obývacích pokojů, jen je třeba volit k nim ještě jeden hlavní zdroj světla. Nástěnná svítidla jsou ale rozhodně nepřehlédnutelná, mohou se stát hlavním bodem interiéru a na první pohled jistě zaujmou. Už jen stačí vybrat to pravé a v ideálním estetickém stylu.

Pozor dejte i na to, jak je světlo dekorováno, někdy totiž jen hezky vypadá, ale nesvítí zas tak dobře, pak musíte vybrat i jiný světelný zdroj do místnosti. Určitě můžete vybírat i světla s možností regulace osvícení, což se vám zalíbí, protože si pak můžete intenzitu světla ovlivňovat sami.