Chloupky dokážou být někdy velmi nepříjemné a někdy je potřeba se jich zbavit – samozřejmě jen pokud chceme. Jaké jsou základní metody odstraňování chloupků?

Epilátor

Epilátor doslova vytrhává chloupky i s kořínky. Právě díky tomu epilace vydrží mnohem déle než holení. Po častém používání chloupky přestanou být tak silné a porostou řidší a jemnější. Epilátor má hlavní dvě nevýhody: bolest a podráždění. Mnoho žen si stěžuje na zarůstání chloupků a celkovou reakci kůže na vytrhávání chloupků, každé tělo na tento přístroj reaguje jinak. Na bolest si ale prý zvyknete!

Holení

Žiletka

Žiletka, holítko – klasický způsob jak se zbavit chloupků. Hlavní nevýhodou je, že oholení nevydrží dlouho a je třeba jej velmi často opakovat. Na druhou stranu, většina lidí (pokud holení provádí správně) nemá problém s podrážděním či případným pořezáním. 

Pěna a prášky

Holicí pěny a prášky přichází čím dál tím více do módy, a to hlavně proto, že se spousta lidí obává pořezání od žiletky, bolesti epilace nebo podráždění kůže. Většinou tyto produkty fungují na bázi – natřít, nechat působit, setřít. Nutno dodat, že se jedná o doopravdy bezbolestnou metodu, nicméně trvá snad ještě déle než holení a výsledek je naprosto stejný.

Vosk

Nebudeme si nic zatajovat: epilace voskem hodně bolí. Je na tom podobně jako epilátor, nicméně rozdíly zde také najdete. U vosku je třeba mít delší chloupky, jinak je nepobere. Také je kolem vosku mnohem více nepořádku, než když vezmete do ruky epilátor. Nevýhodou je již výše zmíněné zarůstání chloupků a podráždění pokožky.

Holení nohou

Dlouhodobá depilace

Depilaci už můžete provádět i sami, z pohodlí domova. Jedná se ale o lehce dražší záležitost s nejistým účinkem. Depilátory fungují na principu laseru a bohužel, nefungují na všechny typy kůže a chloupků. Z tohoto důvodu je možná praktičtější využít služby salónů, kde si Vás vezmou na starost profesionálové v oboru a pomohou Vám zbavit se chloupků po celém těle.

Závěrem je třeba zmínit, že je na každém z nás, zda se vůbec chceme chloupků zbavovat. Jedná se o naprosto normální lidskou věc a není třeba se nechávat stahovat společností a jejími názory. Vaše tělo, Vaše rozhodnutí.