Průmyslová revoluce a technický pokrok přinesly lidstvu mnohé vymoženosti, a tak když se zamyslíme nad tím, jaký život bychom vedli, kdybychom se octli rázem ve středověku, asi by mnohé z vás nepříjemně mrazilo v zádech. Jen si představte, že byste každý den ráno usedali na suché WC někde venku na dvorku, okolní teplota vzduchu by klesala až k mínus patnácti stupňům a záchod by samozřejmě nebyl vytápěný.

instalatér na záchodě

Představa je to dosti nepříjemná a uvědomíte si ji hlavně tehdy, kdy zrovna musíte vykonat velkou potřebu, venku se na okenních tabulích tvoří ledové krystalky, ale ve vašem příbytku http://www.blesk.cz/clanek/radce-zdravi-a-zivotni-styl-zivotni-styl/443952/vetrejte-i-v-zime-prospeje-to-vam-i-vasemu-pribytku.html je 23 stupňů Celsia, máte topení v podlaze, takže je vám i teplo od nohou, a posezení na záchodě tu můžete vyplnit třeba četbou vašeho oblíbeného titulu.

instalatéři pohotovost

Ve středověku se však můžeme octnout během několika málo hodin a připomenout si tak, jak by se nám v té době asi žilo. Může se to stát třeba tak, že vám v mrazivém počasí vypoví službu plynový kotel, anebo začne odtékat voda z topné soustavy, a k tomu se vám ještě ucpe záchod. V tu chvíli máte sice k dispozici instalatérský havarijní servis, který dorazí během pár hodin, možná i dříve, a to třeba i o půlnoci, ale jen si představte, kdyby tu ti instalatéři pohotovost nebyli, a museli jste si s tím poradit svépomocí.

Svépomocné čištění toalety je ovšem účinné jen tehdy, nachází-li se závada v relativní blízkosti, tedy ne moc daleko ve stoupačce či v kanalizačním potrubí a armaturách. Jsou to většinou případy, kdy použijete mnoho toaletního papíru a vaše stolice je natolik objemná, že to záchod prostě nepojme. Tehdy může zabrat gumový zvon nebo soda s teplou vodou a razantnější splachování např. nikoli z nádržky, ale z kbelíku zcela zaplněného vodou.

Pokud se ale nedaří záchodovou mísu propláchnout a odpady vyčistit vlastními silami, instalatérský servis budete muset přivolat. Závada se totiž může objevit poměrně daleko, až před domem v kanalizační soustavě. Mohou tu být usazené nánosy písku, kamení, bahna, a to vše může být doplněno kořeny stromů a keřů, které do kanalizace prorostly skrze některá defektní místa.