Logika praví, že by člověk měl žít za peníze, které si vydělá. A vesměs tomu tak i je. Konec konců to přece ani jinak nejde.

Ovšem nejednou se v lidském životě něco zvrtne a je rázem ouvej. Protože když se někdo ocitne v situaci, kdy nemá dostatek finančních prostředků na to, aby pokryl své životní náklady, začíná doba tu menšího a tu klidně i přímo nesnesitelného strádání.

V takové chvíli by měl člověk využít své úspory nebo přidat ve výdělečné činnosti. Případně ořezat výdaje, jež nejsou nezbytné. Jenže ruku na srdce – kolikrát jenom je toto prakticky nedosažitelné!

pár centů

A co pak?

Řešením podobné neblahé situace může být třeba i půjčka. Člověk navštíví nějakou tu finanční instituci, splní vše, co se tu po něm žádá, a dostane peníze na překlenutí těžkých časů.

Anebo také podmínky splnit nedokáže a pak je mu pomoc upřena. Tomu, kdo nedokáže splnit vše, co má, jednoduše žádost zamítnou. Přece je dávno známou pravdou, že je lepší vrabec v hrsti nežli holub na střeše. Tedy jsou lepší peníze v sejfu než nejisté úroky z půjčky, u níž by mohlo hrozit, že ji dlužník už nedokáže splatit.

A co má učinit ten, koho odmítli v bance?

poházené bankovky

Neměl by věšet hlavu. A měl by vsadit na nebankovní americké hypotéky. Typy půjček, jež jsou jako dělané i pro ty, kdo mají natolik závažné problémy, že by jim nikde jinde nevyhověli.

U těchto nebankovních produktů je hlavní, že může dát žadatel coby záruku řádného splácení do zástavy nemovitost. To je spolu se schopností splácet vlastně tím jediným, na čem se tu stoprocentně bazíruje. Ve všech ostatních ohledech tu lze přimhouřit oko, o lecčem se tu dá rozumně domluvit.

A tak tu žadatel snadno a rychle získá třeba až sedmdesát procent odhadní ceny zastavené nemovitosti, jež může následně splácet třeba i po dobu třiceti let. A předností, jež lze u tohoto produktu najít, je ještě daleko víc.

Takže nezoufejte, máte-li hluboko do kapsy. Řešení vždy existuje. Přinejmenším to nebankovní.