Nepříjemností, které člověk může zažít na silnici, je celá řada. Čeští řidiči nejsou zrovna ti nejlepší na světě, alespoň ne co se týče disciplíny. Když k tomu přidáte ještě zanedbané cesty, skoro to až vypadá, že vyjet autem na naše silnici je dost riskantní. Tak katastrofální to samozřejmě není, ale je potřeba být neustále ve střehu. A k tomu budete krom jiného potřebovat i dokonalý přehled o tom, co se právě děje na silnici a v jejím těsném okolí. V prosluněném dni to není zas takový problém dávat pozor, ale jakmile padne tma či mlha a k tomu se přidá hustý liják, případně sněžení, jediné, co udrží bude rozhodovat o tom, jak velký úsek cesty budete moci pozorovat, budou světla nainstalována ve vašem vozidle.

Lesklý světlomet

Nevyplatí se šetřit

I když na to mnoho řidičů zapomíná, a to i těch profesionálních, světla patří mezi ty nejdůležitější bezpečnostní prvky, které na autě jsou. I to je důvod k tomu, abyste při jejich koupi příliš nešetřili. Neznamená to automaticky koupit ta nejdražší, to nikdo neříká, ale rozhodně byste si neměli vybírat levné šunty, navíc koupené kdoví kde.
Světlomet u moderního auta
Vždy nakupujte autožárovky v prověřených obchodech, kde máte jistotu, že získáte pouze značkové věci
. Nízké ceny vypadají lákavě, ale jsou obvykle vykoupeny daleko nižší kvalitou, což se vám nemusí vždy vyplatit. A to ani po finanční stránce. Žárovky pochybného původu totiž obvykle neslouží příliš dlouho ani dobře.
Kulaté reflektory

Žádné barvy

Krom nekvalitních světel byste neměli kupovat ani žárovky v jiných barevných odstínech. Je sice pravda, že světlo, které vydávají, vypadá velice efektně, ale na druhou stranu není příliš efektivní, což je ale přesně ta vlastnost, kterou byste po žárovkách do auta měli požadovat. Je sice pravda, že v mnoha státech, i těch evropských, je možné s takovýmto osvětlením jezdit i po normálních komunikacích ve standardním osobní vozidle, ale v našich končinách je to zakázáno.