Ženské tělo je krásné samo o sobě, je-li proporcionálně vyvážené, přiměřeně osvalené, a je-li také jeho nositelka šťastná, a věnuje se přiměřenému pohybu a rozumné výživě. Krásu tělesných partií lze ještě zvýšit různými doplňky, zejména šperky a vhodným ošacením, a již dlouhá léta sem patří i laky na nehty.

laky na nehty

Proč ne, vkusně zvolený odstín, který ladí s ostatními prvky garderoby, může být skutečnou „sexy“ ozdobou, a to jak na prstech rukou, tak pochopitelně i na chodidlech. Máme tu však jeden podstatný zádrhel, a tím jsou toxické látky ze syntetických materiálů, které rozhodně nikomu neprospívají. Dříve se ženy krášlily pouze těmito výrobky, výběr byl sice velmi pestrý, co se týče barev, ale nesmírně omezený tím podstatným – kvalitou samotného laku. Dnes je situace mnohem lepší, máte totiž na výběr i mezi čistě přírodními laky na nehty, s jejichž aplikací docílíte stejného efektu, ale bez jakýchkoli škodlivin.

lak na nehty na noze

Proč si vybrat přírodní lak

Nezapáchá – klasické laky tak neskutečně „smrdí“, že je s podivem, že je lidé ještě kupují. Přírodních laků na nehty se tento jedovatý zápach netýká.

Nepoškozuje nehtové lůžko – jedovaté látky, obsažené v syntetických lacích, poškozují veškerou buněčnou tkáň, a v první řadě tam, kde přijdou do nejsilnějšího kontaktu, tedy v tomto případě na rohovinu nehtu a posléze i do nehtového lůžka.

Neproniká do krve – vše, co nanášíme na pokožku, na vlasy i na nehty, proniká hlouběji do těla, ačkoli si toho nemusíme být vědomi. Proto je důležité pečlivě vybírat jak mezi šampony a kondicionéry, krémy a líčidly, ale i mezi laky na nehty. Škodliviny ze syntetických laků projdou do krevního oběhu a poté do jater, a ta je musí metabolizovat na neškodné látky, čímž se jaterní tkáň zbytečně přetěžuje. Pokud je škodlivin mnoho (smog, stres, nevhodná strava, alkohol, cigarety), rychleji stárneme, kvalita života se zhoršuje a předčasně umíráme.