Jak jistě víte, tak sport je velmi dobrý pro naše zdraví a pro naše tělo obecně. Pokud nejste ten typ lidí, který se dobrovolně uzavře na několik hodin do posilovny, ačkoliv je venku hezky, pak byste měli vyzkoušet běhání neboli jogging v angličtině. Nejedná se o ty rychlé sprinty jako na základce, ale o opravdu dlouhý a vytrvalostní běh. Jak se ale dostat do formy? Na začátku je velmi dobré si určit svoje cíle a své možnosti. Doporučuje se chodit běhat pravidelně a ze začátku stačí třeba dvakrát nebo třikrát do týdne. Počítejte totiž s tím, že Vaše tělo bude zpočátku v šoku z toho, co se to děje a co po něm chcete.
mraky nad běžcem
Musí se na to tedy opravdu opatrně. Vůbec se nemusíte stydět, když budete zpočátku běh kombinovat s chůzí, ale dbejte na to, abyste zůstali v pohybu a nezastavili úplně, to je totiž to nejhorší, co byste během sportování mohli udělat. Vyhýbejte se také asfaltovému povrchu a podobným typům silnic. Není to dobré pro Vaše klouby a mohli byste si brzy přivodit nějaké problémy s tímto spojené.
Co budete potřebovat za vybavení? Určitě nikdy nepodceňujte kvalitní obuv, protože je velmi důležité, aby noha byla správně fixovaná a zároveň měla dostatek možností k pohybu a nebyla nijak přetěžována. Nechte si tedy poradit od odborníků ve sportovních obchodech a vyberte si takovou botu, která bude splňovat Vaše potřeby do posledního detailu. Co se pak týče oblečení pro běh, tak asi nejpohodlnější jsou nějaké upnutější kalhoty nebo legíny.
běh na hudbu
V létě pak elastické šortky či tříčtvrteční legíny. Dámy by určitě neměly zapomenout na sportovní podprsenku bez kostic, a to platí pro všechny typy sportů, protože sportování v těch normálních může vést až k rakovině prsu, takže to opravdu nepodceňujte. Na trhu seženete i plno doplňků pro běh jako třeba hodinky, které Vám počítají odběhnutou vzdálenost a počet spálených kalorií nebo poutko na telefon, co si dáte na ruku a můžete tak během běhu poslouchat svou oblíbenou muziku, což jen znásobí ten úžasný požitek z běhu v přírodě.