Pokud patří káva mezi vaše nejoblíbenější nápoje, měli byste si ji dopřávat v té nejlepší kvalitě a pokud možno s co nejmenší námahou. Velkou měrou vám s tím může pomoci kávovar. Neexistuje však pouze jeden jediný typ, ale druhů je více. Musíte si tedy vybrat takový, který vám bude ve všech směrech vyhovovat nejvíce.

kávová zrna

1. Kapslový přístroj – jedná se o nejsnadněji ovladatelný typ kávovaru, který si dnes můžete pořídit. S trochou nadsázky řečeno ho dokáže ovládat i vaše babička. Stejně jak snadno se obsluhuje, tak snadno se i čistí. Není problém ho rozebrat a umýt. U jiných druhů kávovarů je to přeci jen složitější. Velkým lákadlem je i cena, která u kapsových kávovarů bývá více než lidová. Problémem mohou být ale kapsle, které nejsou jednotné. V mnoha kávovarech se dají použít kapsle jen od jednoho specifického výrobce. A to už vám může trochu zkomplikovat život. Kapsle samotné navíc nejsou kdovíjak levné.
šálky na kávovaru

2. Pákový přístroj – další typ kávovaru, který je na rozdíl od kapslové verze trochu složitější na ovládání. Nemusíte kvůli tomu začít chodit do večerní školy, ale bez přečtení manuálu se tentokrát neobejdete. Celý proces výroby kávy je v tomto případě komplikovanější, ale samotný výsledný produkt je také daleko lepší. Tento přístroj totiž nepoužívá kapsle, jejichž obsah nemusí být všem zrovna po chuti, ale daleko lepší kávu, která nebude postrádat vytříbenou chuť ani skvělé aroma. A to za trochu té práce navíc rozhodně stojí.

3. Automatický přístroj – tohle je nejvyšší liga. Prakticky bez práce si můžete v tomto typu kávovaru připravit nápoj svých snů. Možnosti pákových přístrojů se zde snoubí s jednoduchostí kapsových kávovarů. Ovládání je velice intuitivní i díky LCD displeji a lze si na něj rychle zvyknout. Čištění je rychlé a člověk se u něj ani nezapotí. Jedinou kaňkou je tak cena, která je v tomto případě poměrně vysoká.