Umíte si představit, že si v létě uvaříte kávu, sednete si do stínu a mezitím, co budete upíjet lahodný nápoj, celá zahrada bude posekaná?
–         Možná, že to někde tak skutečně funguje a vy si říkáte, že to přeci není nic tak divného.
–         Já ale nemyslím, že k sekačce naženete některého člena rodiny a vy ho budete instruovat.
sekačka na trávu robot
Mám na mysli sekačku, která bude jezdit a pracovat zcela bez toho, že by ji musel někdo tlačit před sebou nebo tahat za sebou.Je to asi taková představa, jako automobil bez řidiče. Ale ani jedna varianta už není jen ze světa fantazie. Robotická sekačka skutečně existuje a některé trávníky už kultivuje. Robotická sekačka je opravdu „vykoumaný“ vynález. To, že dokáže posekat zahradu, asi není nic divného. Je to přeci to, co se od ní očekává. Nevadí jí déšť a ani tma. Je to dokonalý pracovník. Dokud nemá hotovo, tak toho nenechá. Seká potichu a rozhodně si na žádný hluk nikdo nemůže ztěžovat. Zvládá dokonce i nerovný terén.
o   A co zní opravdu tak trochu fantasticky?
o   Když se cítí vyčerpaná, zajede si sama do nabíjecí stanice, aby se opět občerstvila.
robotická sekačka

Nejprve všechno zmapuje a pak se pustí do díla

Robotická sekačka má v sobě zabudovaný GPS senzor, který si vytvoří mapu zahrady a pak se pustí do díla. Rozhodně ale nečekejte, že ji usadíte do dvoumetrového porostu a ona bude mít během několika minut hotovo.
–         Sekačka tohoto typu pracuje docela odlišně.
–         Seká trávu často a po malých částech.
Ale i s tou vyšší si poradí. Rozhodně jí nevadí úzké pasáže mezi jednotlivými záhony a dokáže se hravě vyhnout i keřům a stromkům. Umí pracovat i na svahu, který má pětačtyřicetistupňové stoupání.Má vůbec robotická sekačka nějakou slabinu? Rozhodně ano. Jelikož nemusí mít u sebe žádný dozor, může vám ji nějaký nenechavec (s velkou zahradou) ukrást. Na to ale výrobce také myslel a zabudoval jí GPS senzor, který ji vždy spolehlivě lokalizuje.