Nutnost jít nakoupit minimálně jednou týdně nějaké potraviny, které potřebujeme, je nemalá. I když se nám právě nechce „ztrácet čas“ takovou činností, jakou je nákup jídla, nemáme příliš na výběr. Jídlo pro přežití potřebujeme, a to, pro co chodíme do obchodu nejčastěji – o to více!
plátky chleba.jpg

Bez chleba se žít nedá

Pečivo je nejvíce konzumním zbožím, které lidstvo spotřebuje.
Je to právě chleba, který zasytí, hodí se k různým druhům jídla a život bez něho, si s dovolením už nikdo nedovede představit. Ne nadarmo se vítali hosté už v dřívějších dobách právě chlebem se solí, který se tehdy považoval právě za honosné a vzácné jídlo. A samozřejmě nesmírně chutné. I z toho důvodu patří chleba mezi první věc, kterou si všichni napíšeme na seznam.
syrová vejce.jpg

Živočišných a mléčných produktů zkonzumujeme kvanta

Je svatou pravdou, že mléčné výrobky jsou oblíbené z toho hlediska, jak jsou bohaté na vápník. Správný výběr mléčných výrobků, které sníme nám posílí imunitu, dodá sílu, dokonale nás osvěží a poslouží jako rychlá a lahodná svačina. Není však mléčný výrobek jako každý, proto vybírejte vždy takové, které mají vysoký obsah mléčné složky nikoli cukru.
sběr brambor.jpg

Mezi nejčastěji kupované živočišní produkty patří vajíčka. V naší republice se jich sní ročně na jednoho člověka v průměru 250 kusů. Odborníci však doporučují, aby se jejich příjem o něco snížil. Pokud však i vy kupujete vajíčka jako potravinu denní spotřeby , dbejte alespoň na jejich kvalitu a snažte se vybírat takové, které jsou přímo z farmy. Jsou totiž chutnější a daleko zdravější. Konec konců o tom svědčí i fakt, jak odlišnou barvu má žloutek vajíčka koupeného z obchodu a naopak – ze zemědělství.

Brambory – na talíři pořád

Neméně kupovanou přílohou a zeleninou, které dáváme přednost k hlavním jídlům, jsou brambory. Jejich předností je to, že se dají připravit na několik báječných způsobů a i z toho důvodu, se jich lidi nikdy nepřecpou. Můžete si z nich také připravit i slané pochoutky, jakými jsou hranolky nebo brambůrky, a to i doma. A kdo by odolal něčemu takhle mlsavému. Brambory se totiž konzumují více než těstoviny a rýže a je dobré komentovat, že se jim daří i v českých zahradách, takže si je můžete vypěstovat i sami.