Možná si někteří dříve narození vzpomenou na pojízdné potraviny. Jednalo se o pojízdný autobus, který pendloval po malých vesnicích, ve které nebyl obchod. Lidé nakoupili veškeré zboží – pečivo, mléčné výrobky, uzeniny, maso, ovoce, zeleninu i drogerii. Možná tomu nebudete věřit, ale pojízdné prodejny fungují dodnes. Pokud hledáte nějaký zajímavý způsob podnikání, určitě nemůžete v tomto ohledu pochybit, protože se jedná o velmi důležitou činnost, o kterou je stále velký zájem.
barevné mrkve.jpg

V České republice najdeme snad stovky vesniček, které nemají vlastní obchůdek, do města to mají daleko a ceny za benzín či autobus jsou velmi vysoké a tak jsou zcela závislí na malé mobilní potraviny. Především pro starší lidi se jedná o neocenitelnou službu, bez které by si jen obtížně zajišťovali své živobytí.

potraviny na prkýnku.jpg 

Mobilní prodejny jako podnikatelský záměr

Co se týká mobilních potravinových prodejen, setkat se můžete v podstatě se dvěma druhy. První jsou mobilní potraviny, přesně v tom duchu, v jakém jsme je mohli vídat za komunismu na malých vesnicích. Druhé jsou mobilní prodejny, které se zaměřují na jeden typ sortimentu a můžeme je pravidelně vídat i ve městech, například na různých trzích, před velkými obchodními centry. Jsou to prodejny, které například nabízejí různé farmářské výrobky, domácí uzeniny, domácí mléčné produkty, pečivo a podobné záležitosti.
popraskaný bochník.jpg

Samozřejmě podnikat v této oblasti představuje také určitá rizika. Zajistit dostatečnou hygienu v těchto zařízeních není tak úplně snadné a Hygienická správa se proto ráda zaměřuje právě na mobilní prodejny. Mnozí lidé si pořizují již zánovní vozidlo, protože nové by představovalo příliš velkou investici a není zrovna snadné dostát požadavkům.

Přesto dodávkových prodejen funguje opravdu celá řada, a pokud máte zájem, že by se Vám tento způsob podnikání zamlouval, určitě neváhejte a jděte do toho.