Nákup na splátky je dnes dokonce možný i v některých větších renomovaných e-shopech, u vybraného zboží nebo služeb častokrát právě i na splátky bez navýšení v rámci tzv. akčních nabídek.
klíče na dlani
Princip se zdá být jednoduchý a řada lidí se stále mylně domnívá, že nákup na splátky je záležitostí samotného obchodu. Ten je však pouze zprostředkovatelem společnosti, která nákup na splátky umožňuje, a pro kterou je úrok ze splátek zdrojem obživy. Jako příklad můžeme uvést nákup v obchodním centru Datart, ve kterém nákup na splátky umožňuje společnost Cetelem.
Každopádně je sjednání podmínek a smlouvy o nákupu na splátky poměrně rychlá záležitost, zpravidla to nepřekročí 20 minut. K nákupu na splátky budete potřebovat platný občanský průkaz a někdy musíte uvést zaměstnavatele nebo způsob, jakým si vyděláváte na obživu. Lidé v evidenci úřadu práce, kteří nemají v té době ani zajištěný vedlejší příjem, však získat výrobek na splátky nemohou.
interiér ferrari 360

Co je to leasing?

Leasing je pořízení strojů a zařízení, technologického vybavení, automobilu apod. na splátky s tím, že buď po ukončení leasingové smlouvy budete vlastníkem těchto věcí, nebo je odevzdáte leasingové společnosti. Vše záleží na samotné leasingové smlouvě. Pokud uvažujete o leasingu, ten má také své pro a proti:
Výhody
·         Velmi rychlé sjednání leasingu ve srovnání se zajištěním běžného úvěru.
·         Není třeba řešit inflaci, neboť tato rizika spadají na vrub leasingové společnosti.
·         Možnost dojednání nepravidelných splátek v případě sezónního využívání předmětné zapůjčené věci, např. sezónní strojní výroba, nebo využití sezónní zemědělské techniky.
spousta peněz
Nevýhody
·         S nájemcem jsou spojena některá majetková, resp. vlastnická rizika.
·         Po celou dobu splácení leasingu je vlastníkem předmětné věci leasingová společnost.
·         V případě předčasného vypovězení leasingové smlouvy se účtuje vysoké penále.
·         V případě bankrotu leasingové společnosti, a to nejsou jen vzácné případy, je povinen nájemce předmětnou věc vrátit leasingové společnosti a teprve pak jednat o finanční kompenzaci.