Ucpaná toaleta – většina z nás si dokáže poradit v situaci, kdy se ucpe odpad u kuchyňského dřezu nebo umyvadla. Poslouží k tomu výrobky s obsahem louhu sodného, někdy známé pod názvem „krtek“. Tato žíravina pracuje velmi důkladně, rozleptá mastnotu, vlasy, zbytky jídla, ale jestliže je nános příliš silný a navíc doplněný usazeným předmětem, jako jsou např. sponky, knoflíky nebo gumičky, otvor se nezprůchodní. Je k tomu zapotřebí tzv. instalatérské péro – speciální nástavec, který provrtá i tvrdé usazeniny. Mnohem horší situace vás může potkat u ucpaného záchodu, to je pikantní práce, kterou instalatérům svěřujeme pokaždé, a také vždy jim kvitujeme s povděkem, když je problém zažehnán.
hasák na trubce
Pokazil se bojler – Havarijní situace, nepříjemná zvláště v zimě, kdy by bylo umývání ve studené vodě zbytečným zdravotním hazardem. Jestliže je to váš jediný zdroj teplé vody, přivolaný instalatér si s problémem poradí ještě tentýž den, v naléhavých případech i za pár hodin.
kapající kohoutek
Potřebujeme instalovat nové umyvadlo, vanu, pračkuinstalatérské práce se mezi lidmi těší značné vážnosti. Většina z nás si totiž dobře uvědomuje, že všechna média, jimiž proudí tekutiny, musí být dokonale utěsněna, a to po dlouhou dobu. Každý průsak je nežádoucí, nepříjemnou a někdy i nebezpečnou záležitostí a přiznejme si, že nemusí být vůbec snadné usadit umyvadlo a připojit jej k odpadu, namontovat ventil s redukcí pro pračku, aby těsnil a neprotékal. Každý to nesvede, dokonce i zruční kutilové tyto práce svěřují odborníkům.
instalatér na wc
Rozvody vody a kanalizační soustavy – existují dvě řemesla, která jsou nejvíce frekventovaná, co se týče objemu zakázek – elektrikáři a instalatéři. Ostatní profese, např. zednické, obkladačské, truhlářské a malířské lze snadno řešit svépomocí, ale pro práci s vodou a elektřinou platí mnohem složitější pravidla. Jsou k tomu zapotřebí i patřičná oprávnění a zkoušky (svařování plamenem, vyhláška 50 apod.), navíc máte na provedenou práci záruku.