Pravidelné zubní prohlídky, důsledná péče o zuby a kontrola klubajících se druhých zoubků Vašich ratolestí byste měli podstupovat, sledovat a dodržovat za každou cenu. Však známe děti! Zubaře se tradičně bojí, leccos se snaží obejít, a že jim nové zoubky rostou křivě, to jim ani trochu nevadí.
Milí rodiče, nenechte se svými potomky ošálit. Vy nejlépe víte, jak je péče o zuby po všech stránkách zásadní. Vaše děti z toho rozum ještě nemají. Zajistěte včas návštěvu ortodoncie , pokud zjistíte, že se Vašim dětem zuby křiví.

čištění zubů

Nikdy nevíte, jaké povolání si jednou dítě zvolí. Třeba se stane vyhledávanou modelkou, nebo uznávaným hercem. Možná bude vysoko postaveným manažerem významné firmy. A potom bude muset Váš potomek v dospělosti chodit s nasazenými rovnátky zubů, aby dobře vypadal? Trochu hloupé, nemyslíte?
A že je to záležitost dlouhodobá, to je všeobecně známo. Nakonec se nemusí stát žádnou proslulou osobností, ale bude mu překážet nedokonalý úsměv. A to všechno stačí k tomu, abyste své dítě přesvědčili o nutnosti nejen zdravých, ale i skvěle vypadajících zubech. Proto je to v tomto období všechno na Vás. Aby vám jednou Váš potomek nevyčetl, že jste měli být při jeho výchově tvrdší!

ortodinocie

Proto se zamyslete, milí rodiče, nad tím, jak důsledně kontrolujete péči o chrup Vaším dítětem. Děláte všechno proto, aby se péče o zuby stala běžnou součástí života Vašeho potomka? V případě křivě rostoucích zubů, které nemůžete vyřešit sami, Vám jedině odborníci pomohou vyřešit problém. Zuby narovnají, mohou nasadit neviditelná, nebo barevná rovnátka. Ale nastane-li závažnější problém se skusem, potom určitě najdou řešení ve spolupráci s dalším odborným pracovištěm.
V každém případě nezanedbejte nic, jako rodiče. Usnadníte tím dospělou etapu života Vašeho potomka, který bude osvobozen od starostí s chrupem.