Používáte plachtu? Kus textilie, která ochrání vaše věci? Plachta s oky pro snazší přivázání, nebo bez ok, kterou můžeme zatížit třeba kameny. Nepromokavá plachta, která přikryje na zahradě lavičky, židle nebo stůl při náhlé bouřce. Plachta, kterou přikryjete v zimě na noc auto, abyste ho nemuseli ráno odhazovat a oškrabávat čelní sklo. A přikrýt auto plachtou v případě opravdu silné bouřky s kroupami, to vám může zachránit i čelní sklo nebo promáčklé plechy. Plachta, kterou máte na chalupě přikryté dřevo, abyste ho mohli suché přidávat rovnou do krbu. Plachta s otvory, která zabraňuje růstu plevele a v otvorech mohou růst jahody nebo jiná zelenina na naší zahrádce.

bazén dítě

Občas převážíme věci na přívěsném vozíku, i tady se hodí přikrytí plachtou, aby nám převážené věci neodlétaly během jízdy z vozíku. Stavební plachty, kterými kryjeme materiál, který čeká až si z něj postavíme dům. Bazénové plachty, které chrání čistotu vody, proti spadanému listí, větvičkám, ale i hmyzu. Mnohdy může zabránit i malým dětem, aby spadly v nestřeženém okamžiku do bazénu a zabrání tak tragédii. Ale plachta, to může být také bivak, pod kterým dobrodruhové přespávají přímo pod hvězdnou oblohou a poskytuje jim pouze úkryt před rosou. Plachta, kterou si sebou vezme rybář ho může v noci u rybníku chránit jak před deštěm, tak i před větrem. Plachetnice bez plachty, ta by asi daleko nedoplula.

plachetnice

Máte-li rodinný domek a u něho zahradu, určitě mi dáte za pravdu, že se na vaší zahradě najde nejedna plachta. Plachty z nepromokavých textilií s oky nebo bez, v mnoha rozměrech, jsou praktické na každé zahradě, u každého domu. Pomohou uchránit před deštěm zahradní nábytek, ale i sekačky a další ruční nástroje, které u domu používáme. Není od věci mít pár plachet v zásobě pro případ náhlého deště.

Nepromokavá plachta – do každé zahrady.