Potíže s erekcí mohou překvapit čas od času každého muže, pokud však obtíže trvají dlouho, je potřeba řešit je s lékařem. Jak poznat, že máte vážný problém?

Potíže s erekcí nepodceňujte, jak poznat, že máte vážný problém?

I když se mohou potíže s erekcí objevit znenadání, nemusí se hned jednat o vážný problém. Příčiny těchto problémů mohou být různé, ne vždy se jedná o věc, která by vás měla nějak zvláště znepokojovat. V případě, že problémy pozorujete déle, než půl roku, zbystřit byste už měli. Jaké jsou nejčastější příčiny slabé nebo žádné erekce, a jak si můžete poradit sami a především diskrétně?

pexels-photo-143654

Potíže, o kterých se nemluví

Muži o svých intimních potížích velmi neradi mluví, velká většina z nich se brání otevřeně mluvit o své neschopnosti udržet si erekci nebo jí vůbec dosáhnout. Právě mlčení může mít ale velký dopad na to, jakým směrem se bude tento problém ubírat dál. Neřešení potíží ničemu nepomůže, mnohdy si tak spíše můžete zadělat ještě na větší problém, což je logické. Stud ale ovládne člověka snadno. Pokud se problémy s erekcí objevují zřídka, může jít o problém, za který může nevhodná strava, přemíra alkoholu, kouření, únava nebo stres. V tom případě se nemusíte znepokojovat, na tyto obtíže pomůže více spánku, klid i úprava životosprávy. Vhodné je užívání bylinek nebo léků na podporu erekce.

Kdy si vzít prášek a kdy zajít k lékaři?

Mnoho mužů ale neodhadne, jak moc velký problém se jich týká nebo naopak netýká. Obecně se doporučuje navštívit lékaře poté, co se potíže s erekcí objevují opakovaně a déle než po dobu šesti měsíců. Pak už hovoříme o erektilní dysfunkci, což je nemoc, na kterou musí stanovit přesnou léčbu jedině lékař. Občasné potíže s erekcí ovšem vyřeší již zmíněné léky, bylinky nebo změna životního stylu. Klasická viagra nebo její obdoba kamagra jsou skvělým jednorázovým řešením.

pexels-photo-218679

Lék je osvědčený, bezpečný a účinný, navíc vyřeší problém velmi diskrétně. Žádný z těchto léků ale není určen na dlouhodobé užívání, v tom případě může napáchat více škody než užitku, což není dobré řešení. Léky na podporu erekce by navíc neměli užívat lidé, kteří trpí vážnějším onemocněním, zejména onemocněním kardiovaskulárního systému. A právě lékař ví nakonec nejlépe, jakou léčbu je vhodné nasadit.

Důležité je nebát se a o problému otevřeně mluvit, i když to není příjemné. Mlčení totiž může v některých případech hodně uškodit, potíže s erekcí navíc často pramení z psychiky. Uzavírat se do sebe tak nemá cenu.