Hlavním městem této půvabné zemičky je Stockholm. Rozlohou je 51. Největší ve světě, oficiálním jazykem je švédština, která je pro komunikaci velice obtížná. Hlavním náboženstvím je křesťanství a oficiální zřízení je konstituční monarchie s králem Karlem XVI Gustavem. Měna je švédská koruna, která odpovídá asi 2,5 Kč
Určitě se nezapomeňte seznámit s historií země. A jak jinak nasát tu správnou energii než si projít nejlepší a nejznámější památky?  A nejvíc jich najdete v Stocholmu.
švédská vlajka
Nejdříve představím tři z památek dědictví UNESCO.
Drottningholmský palác často přezdíván Versailles severu je královský letní zámek pocházející z 17. století. Je soukromou letní rezidencí nynější královské rodiny, ale zároveň je zpřístupněn všem turistům, kteří zatouží potom prohlédnout si velkolepý zámek.
vesnické domy u jezera
Při návštěvě Skogskyrkogården budete možná maličko zaskočeny, jelikož se jedná o lesní hřbitov a krematorium hlavního města. Přesto, že se jedná o pochmurné místo dostalo se v roce 1991 do dědictví UNESCA a je to jedno z často navštěvovaných míst.
Birkamá ze všech třech památek UNESCO nejdelší historii, která sahá až do osmého století, čili období vikingů. Na první pohled je to jen krásný kus přírody, ale ti co místo znají ví, že se zde odehrávala historie.
Mimo to je Stocholm plný všemožných muzeí a určitě stojí za to i podívat se na parlament či palác
I když se Stocholm jednou stal městem evropské kultury, nejzajímavější v království je určitě příroda. Je to místo, kam lidé jezdí kvůli sportům, hudebním festivalům, rybaření nebo jen dlouhých procházkám. Také je zde dovoleno kempovat, kdekoliv kromě chráněných oblastí, takže si můžete vychutnat trochu toho trampského života. Jen pozor na zimu!
A co k jídlu? Rozhodně vyzkoušejte masové koule a porovnejte je s těmi, co mají v Ikee. Jediný háček najdete v možná dost nečitelné hatmatilce s názvem švédština.