V dnešní době si již můžeme vybrat a koupit oblečení, povlečení a všemožné textilní doplňky z celého světa v obchodech kamenných i internetových. Ale i přesto se nám šicí stroj může doma hodit. Občas je potřeba něco upravit nebo opravit. Třeba zkrátit závěsy, našít nové zipy, zašít roztržené dětské oblečení a podobně. A nechceme s tím hned běžet za profesionály. Právě v těchto situacích šikovného pomocníka v podobě šicího stroje oceníme. Takové drobnosti s ním vyřeší rychle i krejčovští začátečníci. A ti z nás, kterým se šití stalo koníčkem, ho využijí opravdu naplno. Tak už si stačí jen vybrat ten pravý!
nitě, krejčovský metr a látka
Vybíráme hlavně podle účelu! Než si šicí stroj pořídíme, zamyslíme se nad tím, jakým způsobem ho u nás doma budeme využívat.

Pokud opravdu pouze k potřebným příležitostným opravám, bohatě nám postačí model jednodušší. Se základními funkcemi. Není potřeba se pouštět do programů, které využijí jen zkušenější a nadšenější švadlenky. Vystačíme si se stehem rovným, entlovacím a pružným. Nebudeme potřebovat třeba vyšívání.
elektrický šicí stroj

Jestliže ale patříme mezi ty, které šití baví a hodlají se mu věnovat často, takřka profesionálně, budeme při naší práci potřebovat něco více. I funkce náročnější. Při tvoření našich originálních modelů oblečení a různých doplňků využijeme nejen širší nabídku stehů, ale i také funkcí. Volíme zkrátka stroj, který toho umí mnohem víc, je vhodný i pro profesionály. U takového můžeme vybírat z mnoha druhů stehů. Kromě těch základních nabízí například i vyšívací a ozdobné. Vyšijeme pak různé tvary a písmena. Z funkcí využijeme nejen třeba všívání zipu, ale i přišívání knoflíků a obšívání knoflíkové dírky. Budeme také používat více druhů patek. Tyto přídavné díly potom poskytují další kreativní možnosti práce s látkami. Materiál lze více způsoby řasit a ohrnovat. Samozřejmě také všijeme s jejich pomocí rychle gumu nebo skrytá zapínání.